Dzień Otwarty – relacja :)

DZIEŃ OTWARTY W SZKOLE

 

            Zaciekawione spojrzenia, zabawa, sportowa rywalizacja, programowanie robotów, oraz taniec, śpiew i teatr. To tylko niektóre atrakcje podczas „Dnia otwartego” w naszej szkole, który odbył się 2 marca.

            Licznie przybyłych Przedszkolaków i ich Rodziców oraz Dziadków przywitała pani dyrektor Aneta Kawecka, która przedstawiła bogatą ofertę naszej szkoły. Następnie nasi Goście aktywnie uczestniczyli w zajęciach z tablicą multimedialną, gdzie każdy mógł spróbować swoich sił. Dzieci miały też okazję poznać wiele nowoczesnych pomocy naukowych, które wykorzystywane są w młodszych klasach.

            Prawdziwą atrakcją były zajęcia plastyczne, podczas których każdy Przedszkolak pięknie wykonał swego bociana, w te zajęcia udało się również licznie zaangażować Rodziców, którzy najwyraźniej stęsknili się już za wiosną. Prawdziwym wyzwaniem były zajęcia z języka angielskiego przy tablicy multimedialnej. Maluchy chętnie rozwiązywały rebusy w języku angielskim, wspaniale uzupełniały kolejne zadania,  śpiewały piosenki oraz uczyły się, jak korzystać z technologii multimedialnej.

            Po intensywnych zajęciach przyszedł czas na program artystyczny. Swe umiejętności zaprezentowała grupa taneczna, która wykonała pokaz tańca współczesnego oraz szkolny chór, który dał krótki popis umiejętności wokalnych. Zaprosiliśmy również naszych Gości na przedstawienie teatralne w wykonaniu zespołu teatralnego „Nie przeszkadzaj”.

Potem podsumowaliśmy XV edycję Antologii Poezji Dziecięcej i wspólnie posłuchaliśmy, jak Piotr Fronczewski, Danuta Stenka, Jerzy Sthur, Krystyna Janda i Jan Miodek recytują wiersze naszych uczniów.

            Po części artystycznej przyszedł czas na zajęcia sportowe, które przyniosły wiele zabawy, radości i emocji. Jednak naszym największym, sportowym atutem jest nowoczesny kompleks sportowy Orlik, który oferuje wszechstronny rozwój w wielu dziedzinach sportowych.

            Jednak najbardziej wyczekiwaną atrakcją był pokaz programowania robotów i spotkanie z naszym ulubionym robotem Photonem. Dzieci tworzyły tory przeszkód i obserwowały pracę różnego rodzaju robotów.

            Nasi Goście obejrzeli też nowe wyposażenie pracowni fizycznej, chemicznej, biologicznej i matematycznej oraz udali się na spacer po naszej szkole. Odwiedzili szkolną bibliotekę oraz wiele pracowni do nauczania poszczególnych przedmiotów. Nie zabrakło również nagród za wspaniałą zabawę i pracę na kolejnych zajęciach.    

             Bardzo dziękujemy Państwu za liczne przybycie i aktywny udział w zajęciach, a Przedszkolakom gratulujmy zdobycia wszystkich sprawności. 

            Uczniowie i Nauczyciele