SKO

Szkolne Kasy Oszczędności to największy i najstarszy w Polsce program edukacji finansowej. Jego historia sięga jeszcze lat 20-tych ubiegłego wieku. Od pokoleń zachęca on najmłodszych do oszczędzania i zdobywania wiedzy z zakresu finansów. Obecnie to unikalne rozwiązanie w skali Europy, dostosowane do potrzeb polskich uczniów.

Dzięki udziale w programie uczniowie:

• nauczą się zarządzania finansami osobistymi,
  • wyrobią w sobie nawyk świadomego oszczędzania,
  • zdobędą wiedzę na temat oszczędzania i roli pieniądza we współczesnym świecie,
  • nabędą praktyczne umiejętności z zakresu korzystania z usług bankowych.

Aktualnie w programie Szkolnych Kas Oszczędności uczestniczy blisko 2000 szkół z całego kraju. W SKO oszczędza obecnie ok. 150 tysięcy dzieci, a oferta edukacyjna dociera do ponad 400 tysięcy uczniów.

Oszczędzanie w naszej szkole jest proste i przyjemne. Zalety konta SKO:

• 0 zł za prowadzenie konta,
  • oprocentowanie 2,5% w skali roku (do kwoty 2500 zł; 0,5% od nadwyżki ponad 2500 zł),
  • tygodniowa kapitalizacja odsetek,
  • dostęp do serwisu internetowego SKO (atrakcyjnego pod względem graficznym i dźwiękowym oraz dostosowanego do wieku i gustu dziecka) – dla dzieci, członków SKO,
  • możliwość zdobywania wirtualnych odznak,
  • możliwość zakładania wirtualnych skarbonek,
  • narzędzia umożliwiające planowanie oszczędzania.

Konto SKO jest zakładane bezpłatnie, jest oprocentowane z tygodniową kapitalizacją odsetek i jest bezpieczne – uczeń nie wypłaci samodzielnie swoich oszczędności, nie wykona przelewu, nie zapłaci za zakupy internetowe.

Załóż konto u opiekuna SKO i wpłacaj na nie swoje kieszonkowe.

Wszystkich chcących zapisać swoje dziecko do SKO prosimy o wypisanie oświadczenia i przekazanie go opiekunowi SKO.