9  lutego 2021 roku po raz kolejny obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu

W ramach tegorocznych obchodów DBI ogłaszamy konkurs pod tytułem „Jestem bezpieczny w Internecie”, – uczniowie klas 1 -3 praca plastyczna – (technika dowolna),  klasy 4- 8  prezentacja multimedialna.

(DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Wydarzenie swoim zasięgiem obejmuje państwa z całego świata.
Celem święta jest promowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Obchodom DBI towarzyszą liczne wydarzenia (m.in. kampanie informacyjne, konkursy, webinaria, konferencje),  które dążą do podniesienia świadomości i upowszechnienia wiedzy o problematyce bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Internecie.

Podczas zajęć informatyki rozmawialiśmy o bezpieczeństwie w Internecie.

Uczniowie klasy 2a oglądali krótki  film ukazujący skutki niewłaściwego korzystania ze środków multimedialnych – telefonu, tabletu, gier komputerowych.  W ramach podsumowania uczniowie wykonali pracę plastyczną wykorzystując materiały recyklingowe.