Szkolne Dyktando 2019

W naszej szkole od 19 lat organizuje się SZKOLNE DYKTANDO. Po raz pierwszy odbyło się w 2001 roku. Mimo tego iż SZKOLNE DYKTANDO stawia na to, co dziś mało popularne: wiedzę, intuicję i oczytanie, młodzież wykazuje nim duże zainteresowanie. Najlepsi uczniowie otrzymują w nagrodę Tytuł  Mistrza Dyktanda SP 30 oraz pamiątkowy dyplom. W tym roku odbyła się XIX edycja. Konkurs  jest podzielony na dwie kategorie wiekowe: klas II – IV oraz V – VIII. W tegorocznej edycji wzięło udział  11 uczniów klas II – IV i 26 uczniów klas V – VIII.

Finalistami konkursu zostali:

Klasy II -IV

1. Amelia Niemiec– klasa IV ,,a” – Mistrz Szkolnego Dyktanda
  2. Zuzanna Kucińska – klasa III ,,a” – II miejsce
  3. Antonina Steininger – klasa IV ,,a’’ – III miejsce

Klasa V-VIII

1. Nikola Małek – klasa VIII ,,a’’ – Mistrz Szkolnego Dyktanda
  2. Karolina Kukawka – klasa VIII ,,a’’ – II miejsce
  3. Jessica Ślesar – klasa V ,,a” – III miejsce
  4. Elżbieta Smolińska – klasa  VIII ,,b’’- III miejsce

Finaliści konkursu reprezentują naszą szkołę w Miejskim Konkursie Ortograficznym.

Organizatorzy: Anna Kicińska, Dorota Petera

CIEKAWOSTKA

W dziedzinie ortografii uczniowie naszej szkoły mają duże osiągnięcia.

W roku szkolnym 1997/98 uczennica naszej szkoły Angelika Kaczmarek zajęła  III miejsce w V Ogólnopolskim Konkursie Ortograficznym organizowanym przez Pałac Młodzieży w Katowicach oraz I miejsce w IV Miejskim Konkursie Ortograficznym.