UROCZYSTE OBCHODY DNIA NIEPODLEGŁOŚCI W ZABRZU

Tradycyjnie 11 listopada na pl. Warszawskim odbyły się zabrzańskie obchody Narodowego Święta Niepodległości. Zainaugurował je koncert Orkiestry Dętej Muzeum Górnictwa Węglowego pod batutą Henryka Mandrysza oraz etiuda przygotowana przez uczniów Liceum Ogólnokształcącego nr 3, po których kompania honorowa przemaszerowała do kościoła pw. św. Anny w Zabrzu.

Po drodze delegacje władz miasta pod przewodnictwem prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki-Szulik, a także przedstawiciele organizacji i instytucji miejskich złożyły kwiaty pod tablicą pamięci umieszczoną na elewacji Muzeum Górnictwa Węglowego przy ul. 3 Maja. O godz. 11.00 w kościele pw. św. Anny odprawiona została msza święta w intencji ojczyzny. Po eucharystii pod krzyżem na placu kościelnym złożono wieńce i kwiaty. Delegacja naszej szkoły w składzie: Michał Ukleja – opiekun samorządu uczniowskiego oraz Kevin Trzeciak – przewodniczący samorządu uczniowskiego, była również obecna podczas obchodów oraz złożyła  kwiaty pod krzyżem na placu kościelnym.