Wyjazd do wspólnoty CENACOLO

Dnia 22 listopada został zorganizowany przez ks. Michała i panią Dyrektor wyjazd do wspólnoty CENACOLO w Jastrzębiu – Zdroju. W wyjeździe uczestniczyli uczniowie z klasy VIII i VII. Wspólnota ta niesie pomoc młodym ludziom z problemami, w szczególności narkomanom i alkoholikom. Obecnie działa 56 domów wspólnoty na całym świecie, w tym 3 w Polsce. Metoda terapii opiera się na intensywnej pracy, modlitwie, dzieleniu się uczuciami, rozwijaniu talentów i zajęciach sportowych. Ponadto każdy nowy pensjonariusz dostaje „anioła stróża” czyli mieszkającą już dłużej w ośrodku osobę, która mu towarzyszy przez 24 godziny na dobę. Wspólnota nie zatrudnia kwalifikowanych psychologów ani nie stosuje terapii farmakologicznej. Na miejscu oglądaliśmy film opowiadający o wspólnocie CENACOLO a także wysłuchaliśmy świadectw osób uzależnionych od narkotyków i alkoholu. Zostaliśmy także poczęstowani gorącą kawą i herbatą oraz słodkościami. Uczniowie, w ramach pomocy wolontaryjnej przekazali produkty trwałe (mąkę, cukier, kasze, makarony itp.) dla mieszkańców domu.