XV Konkurs Wiedzy o Górniku Zabrze

W poniedziałek   18 listopada 2019 roku w siedzibie klubu biznesu  Areny Zabrze  odbył  się XV finał Konkursu Wiedzy o Górniku Zabrze, drugi jeśli chodzi o zmagania drużynowe. Młodzi kibice Górnika Zabrze reprezentowali osiem szkół podstawowych miasta Zabrze. W pierwszej rundzie zawodnicy musieli rozwiązać test , który składał się z 35 pytań. Pięć najlepszych szkół awansowało do ścisłego finału. Na tym etapie każda szkoła odpowiadała na pięć pytań. Wiedza zawodników była ogromna, dlatego do wyłonienia zwycięskiej szkoły potrzebna była dogrywka. Całemu turniejowi w roli jury przyglądał się Pan Stanisław Oślizło, jedna z największych legend zabrzańskiego Górnika.

Oto wyniki tej rywalizacji;

1. Szkoła Podstawowa Nr 42 w Zabrzu
  2. Szkoła Podstawowa Nr 18 w Zabrzu
  3. Szkoła Podstawowa Nr 31 w Zabrzu
  4. Szkoła Podstawowa Nr 17 w Zabrzu
  5. Szkoła Podstawowa Nr 6 w Zabrzu

Poza finałem znaleźli się przedstawiciele Szkoły Podstawowej Nr 1, Szkoły Podstawowej Nr 20 i Szkoły Podstawowej Nr 30.

Zapraszamy również na stronę: Górnik Zabrze